Профільований лист – практичний, сучасний матеріал, який використовується для будівництва різних парканів та загороджень, чи це огорожа приватної ділянки чи промислової території. Його часте використання, зумовлене економічністю, відносно невеликою вагою, високою міцністю та тривалою експлуатацією.

Оскільки матеріал відрізняється за характеристиками, перш ніж приймати рішення про покупку, варто вивчити доступну інформацію та визначити матеріал, що підходить за параметрами.
Класифікація

Основні марки профілю, відповідно до типу профілю, діляться на марки:

  • Стінової “С”;
  • Несе «Н»;
  • Універсальний “НС”.

При встановленні парканів та різних загород застосовується спеціальний стіновий настил «С». Значення висоти профілю відзначається після літери “С”. Рівень жорсткості аркуша залежить від висоти профілю, що дозволяє витримати сильніше навантаження.

Профнастил, що несе, маркується «Н», найбільш важкий і стійкий до різних впливів. Виготовляється з потовщених листів із цинковим покриттям. В основному використовується в будівництві конструкцій з великою площею покрівлі, для чого підійде профнастил Н-44.

Залежно від основної функції застосування, найчастіше використовують профільовані листи наступного маркування:

С-8 спочатку створювався для обшивки стін. Відрізняється симетричною хвилею 8 міліметрів, малою вагою і невеликою вартістю. При цьому міцність матеріалу низька, що спричиняє можливість деформації від вітру або інших факторів;
Профнастил С-10 У порівнянні з С-8 має більшу міцність, при невисокій вартості. Вага конструкції невелика. Висота профіля 10 мм;
Профнастил С-18, С-20 Одні з найміцніших, майже аналогічні один до одного. Висота профілю, відповідно, 18, 20. Високий рівень жорсткості дозволяє витримувати найважчі умови експлуатації;
Н-44 покрівельний вигляд настилу, що має великий попит. Висота профіля 44 мм. Ребра жорсткості, розташовані по обидва боки хвилі трапеції, підвищують рівень навантаження.

Типи захисного покриття

Оцинковане покриття. Сталь покривається шаром цинку, такому листу характерна низька вартість та надійність. В основному застосовують у будівництві огорож промислових будівель та огорож, будівельних майданчиків і як тимчасову огорожу.

Покриття з алюмоцинку. Складається на 55% алюмінію і на 45% цинку. Відрізняється високою стійкістю до впливу довкілля. Термін експлуатації цього типу покриття досить тривалий. Має привабливіший зовнішній вигляд, за рахунок матового сріблястого кольору покриття.

Полімерні покриття – найбільша група покриттів, яка також відноситься до декоративних покриттів. Для покриттів використовуються полімери:

Покриття з поліестеру: економічний, стійкий до різноманітних впливів матеріал, що має грязевідштовхувальну властивість. глянсовий шар, Що Наноситься, повинен бути не менше 25 мікрон, матовий – не менше 35 мкм;

У свою чергу, полімерне покриття буває:

Глянцеве (РЕ) – пластинчаста глянсова поверхня, гарантує стійкість металевого листа до корозії, стійко до ультрафіолетових променів і перепадів температур. Товщина покриття від 25 до 30 мкм.
Матове (РЕМА) – має шорстку поверхню і підвищену товщину шару покриття від 35 мкм. Менш схильний до різних пошкоджень і впливу прямих сонячних променів.

Товщина та якість профільованого листа

З урахуванням низки умов, за яких використовуватиметься профнастил, застосовуються матеріали з різними параметрами. Однією з головних є товщина листа. Від цього залежить міцність конструкції. Оптимальною вважається товщина 0.45 мм. При меншому значенні можливі різні пошкодження та деформація металу під впливом зовнішнього середовища. Для зведення огорож приватних або промислових територій, в основному застосовується профлист такої товщини. Для цього підходить профнастил.

Товщина листа в 0,35-0,4 мм виділяється зниженою пружністю, що проявиться у вигляді деформації листів при невеликому вітрі, що в свою чергу спричинить ослаблення кріплень. У місцях пошкоджень розпочнеться корозія, що зменшить період експлуатації.

Профнастил з товщиною 0,5-0,7 мм є найбільш міцним і найчастіше використовується в регіонах, яким характерні сильні вітри.

Вибір товщини профільованого листа багато в чому залежить від його марки: тонкий профнастил з високим профілем дає оптимальну міцність.

При виборі матеріалу також слід звернути увагу на характер зрізу. На заводах листи розрізають спеціальним обладнанням: гільйотинне лезо ріже метал рівно, тоді як на малих підприємствах, задля економії, можуть використовувати інші інструменти. Застосування таких засобів не дасть рівного зрізу, можлива поява зазубрин, що у свою чергу прискорить процес появи корозії.

З урахуванням наданої вище інформації, можна зробити висновок, що для огородження приватної території підійде недорогий профнастил, який виробляє компанія «Консент-Буд». Відносно невелика вартість матеріалу, глянсове полімерне покриття (РЕ) та тривалий термін експлуатації роблять його оптимальним вибором.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Post comment